Nu är det dags igen. På onsdag bättrar vi på snabbhet och styrka. Då kör vi korta intervaller i backe. Tveka inte, på med löparkläderna och var vid Säters simhall kl 17.50 så kört vi efter bästa förmåga. Lägg en kommentar att du kommer, för det gör du väl.
I måndags fick vi besök av vår trevlige kompis Gunnar från Mora som svängde förbi hos oss när han var på väg hem från Stockholm till Mora. Här ser vi Lena och Gunnar fikar på lite kaffe med äppelpaj och vaniljsås. Smaskens smaskens.
På kv...
Då är Cykelvasan avklarad för i år och vi är hemma igen. När Lena föreslog att vi skulle ta en tur till Gustafs var jag inte sen att hänga på. Här står vi i startblocken färdiga att ge oss iväg.
När vi hade åkt åtta km kom Johan, Ally och...
Ja då har vi återkommit hem efter en vecka i Sälen och Cykelvasan. Här är mormor Lena på altanen med Ally och Inez som testar sina sparkcyklar.
Storasyster Ally fyllde hela sju år en dag så då blev det tidig väckning med paketutdelning på...
Då är det inte många dagar kvar till årets Cykelvasa och jag befinner mig i Sälen.
En liten kvällspromenad i det vackra vädret.
Nu ett träningspass på Cykelvasaspåret. Utgår från startplatsen och hoppas få åka nya sträckan från s...
Här står Gunnar (kompis från Mora) och jag, färdiga för att ge oss av mot starten på Engelbrektsturen i Norberg i söndags.
Sådär, nu är jag i startfållan så nu är det riktigt nära.
En sista lyckatillhälsning från Lena innan det b...